1. Atminkite: pasitikėjimą, sėkmę ir šlovę reikia užsitarnauti.
Iš pasaulio gaunate tai, ko norite, jei įsivaizduojate save jo vietoje. Pagal šį principą gyvenantys žmonės gauna ne tik pinigus ir šlovę. Užsitarnaudami pasitikėjimą, jie pelno pagarbą.
2. Išmokite žavėtis tinkamais žmonėmis.
Tas asmuo nebūtinai gali gyvuoti šiandien. Pagrindinis dalykas yra tai, ką jis jus įkvepia. Galbūt jo praeities poelgiai Jūs ikvepia, ir pan. Šis dalykas man pasirodė labai labai naudingas gyvenime.
3. Žingeidumas. Tai yra moralinė pareiga, kaip ir žinių pritaikymas praktikoje.
Savo gyvenimą turite paversti nuolatiniu naujų žinių ieškojimu. Be šito negalėsite tapti asmenybe, kuri pati puikiai susidoroja su savo pareigomis.
Jei ketinate toliau tobulėti, privalote tęsti studijas net ir palikę/baigę universitetą.
Jei civilizacija vystytųsi tik kurdama naujus išradimus, tai Jūs vystysitės tik įgiję naujų žinių.
4. “Žinokite visko po nedaug”
Pastebėjau, kad bazinės idėjos yra 95% svarbios informacijos bet kurioje srityje. Man buvo lengva perimti šias idėjas iš visų pagrindinių disciplinų ir paversti jas savo mąstymo proceso dalimi. Žinoma, neužtenka ką nors žinoti, jūs turite tuo pasinaudoti. Ta prasme, domėkitės įvairiais vykstančiais ar vykusiais dalykais. Jums nėra būtina detaliai išmanyti, ar žinoti tam tikroje srityje, bet tos žinios labai gali Jums pagelbėti ateityje. Kad ir palaikyti pokalbį, arba suteikti naudingos informacijos Jūsų pašnekovui. Šią informaciją Jūsų vėliau bet kuriuo atveju galėsite pritaikyti savo gyvenime.
5. Pagalvokite apie problemų priežastis, ne tik apie jų pasekmes.
Problemas lengviau išspręsti, jei pažvelgsite į jas iš kitos pusės.
Jei norite padėti Indijai, turite savęs paklausti ne kaip jūs galite padėti šaliai, bet kas jai daro didžiausią žalą ir kaip ją neutralizuoti. Gali atrodyti, kad logikos požiūriu tai tas pats dalykas, tačiau taip nėra.
6. Būkite patikimas. Nepatikimumas gali užgožti kitas Jūsų geras savybes.
Jei tavimi negalima pasikliauti, tada visas tavo gerąsias savybes galima nedelsiant nusiųsti į šiukšlių dėžę. Viską daryk sąžiningai, netingėk.
7. Venkite kraštutinumų, netapkite fanatikais.
Kitas dalykas, kurį reikėtų atmesti, yra beatodairiškas bet kokios ideologijos laikymasis.
Tikriausiai esate sutikę žmonių su siauru mąstymu. Pavyzdžiui, religiniai lyderiai, arba fanatikai kurie laikosi priešingų požiūrių į teologiją. Juos vienija vienas dalykas: jie negali peržengti savo tikėjimo rėmų ribų ir laisvai mąstyti.
Tai taikoma ir politiniams įsitikinimams. Kai esi jaunas, lengva susižavėti kai kuriomis idėjomis, tikėti jomis, paskelbti save kažko šalininku. Tokiu būdų galite save vis labiau nustumti į ideologijos rėmus, ko pasekoje negalėsite mąstyti savarankiškai.
8. Atsikratykite pavydo, nuoskaudų ir savęs gailesčio.
Kam? Tai yra katastrofiniai mąstymo modeliai, prie kurių labai lengva priprasti. Savęs gailestis nesprendžia problemos, nepajudina situacijos. Dažnai tik labiau mus nualina, ar net susargdina.
Kai išmoksite vengti savęs gailėjimo, turėsite didžiulį pranašumą prieš kitus. Nekaltinkite aplinkybių ar kitų žmonių. Išmokite prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.
9. Dirbkite su žmonėmis, kuriais žavitės, arba su kuriais jaučiatės patogiai.
Jūsų gyvenimas suteiks jums daugiau džiaugsmo, jei jus įkvėps žmonės, su kuriais dirbate, jeigu Jus sups būtent tie žmonės su kuriais Jums yra malonu ir komfortiška. Jums bus lengviau laviruoti tarp tokių žmonių.
Niekada apie nieką kolektyve nekalbėkite blogai. Stenkitės maksimaliai išsaugoti pagarbos ir kolegiškumo atmosferą.
10. Išmokite išlaikyti objektyvumą, ypač kai tai sunkiausia.
Prisiminkime Darviną: jis visada daug dėmesio skyrė neginčijamiems įrodymams. Norint teisingai mąstyti, būtina nuolat tikrinti savo objektyvumą. Taip pat tai padės lyginant faktus. Darvinas turėjo įprotį vesti kontrolinius užrašus ir tikrinti kiekvieną faktą pagal sąrašą, tam, išvengtų daugybės klaidų.
11. Deleguokite užduotis. Tegul vadovauja pajėgūs žmonės.
Visiems bus naudinga, jei didžioji verslo dalis bus sutelkta pajėgių, mylinčių ir mokančių mokytis, rankose. Tai yra būtina civilizacijos vystymosi sąlyga. Jūs atsilaisvinsite ir galėsite susitelkti ties tikrai rimtais dalykais, negu darysite viską patys.
Juk aplink save norite matyti pajėgius ir išmanančius savo darbą specialistus. Taigi duokite jiems galimybę tobulėti.
12. Atminkite: jums labiau seksis tai, kas jus domina.
Jeigu asmuo nori pasiekti aukštumų tam tikroje srityje, versle ir pan. Tai be abejonės ši veiklą turi Jam būti įdomi, nes tik tuo atveju pasieks norimą rezultatą. Taigi, jei įmanoma, darykite tai, kas jus tikrai domina.
13. Pabaikite pradėtus darbus.
„Du mano pažįstami įkūrė nedidelę statybų įmonę. Jie paskirstė visus darbus vienodai ir vadovavosi viena svarbia taisykle. Štai taip: „Kiekvieną kartą, kai praleidžiame terminus, abu dirbsime 14 valandų per dieną, kol viską atliksime“. Reikia pridurti, kad verslas nebankrutavo ir šie žmonės labai praturtėjo.“
14. Traktuokite nesėkmes kaip galimybę tobulėti.
“Gyvenimas sukels baisius, baisius, nesąžiningus smūgius. Bet tai nesvarbu. Tiesiog vieni žmonės keliasi, kiti ne. Ir manau, kad šioje situacijoje geriausia yra senovės graikų filosofo Epikteto pozicija. Jis tikėjo, kad kiekviena gyvenimo nelaimė yra galimybė išreikšti save ir kažką sužinoti. Jūsų pareiga yra ne pasinerti į savigailą, bet nukreipti smūgį į konstruktyve vaga ir išgauti bent kažkokią naudą.”
15. Pasitikėkite žmonėmis.
Tai paskutinė idėja, kuria noriu pasidalinti su Jumis. Svarbiausia, kad žmonės galėtų pasitikėti vienas kitu, o ne aklai laikytis griežtų taisyklių.