Papildoma informacija
  • Peržiūros: 390
  • Data: 2022-03-20 20:44:12
  • Šaltinis: ELTA

Pateikiame visos dienos informacinius pranešimus apie įvykius Ukrainoje, ir užsienio pastangas siekiant suvaldyti agresorę Rusiją.


Pavyko pakeisti dalį Černobylio elektrinės darbuotojų

Sekmadienį buvo pakeisti dalis Černobylio atominės elektrinės (AE) darbuotojų. Pavyko evakuoti įkaitais laikytus darbuotojus, kurie elektrinės teritorijos negalėjo palikti nuo vasario 24 d, kai ją užėmė Rusijos kariai, skelbia Ukrinform.net.

Tokias naujienas „Telegram“ tinkle paskelbė Ukrainos nacionalinė branduolinės energijos gamybos įmonė „Enerhoatom“.

„Šiandien iš viso evakuoti 64 asmenys, tarp kurių – 50 Černobylio AE darbuotojų, devyni Ukrainos nacionalinės gvardijos kariai (aštuonios moterys ir vienas vėžiu sergantis pacientas), vienas Ukrainos valstybinės pagalbos tarnybos darbuotojas“, – teigiama pranešime.

Iš viso 46 savanoriai Černobylio AE darbuotojai pakeis evakuotus kolegas, kad būtų užtikrintas elektrinės saugumas.

Evakuotas personalas užimtoje elektrinėje praleido maždaug 600 valandų.


V. Zelenskis: Izraeliui atėjo metas apsispręsti ir paremti Ukrainą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį paragino Izraelį pamiršti neutralumą. Anot jo, žydų valstybei atėjo laikas tvirtai paremti Ukrainą.

V. Zelenskis, kuris pats yra žydų kilmės, sekmadienio pavakarę tiesioginėje transliacijoje kreipėsi į Izraelio parlamentarus.

Savo kalboje ne kartą Rusijos agresiją palyginęs su Holokaustu, Ukrainos vadovas pabrėžė, kad „Ukraina prieš 80 metų priėmė sprendimą gelbėti žydus, o dabar atėjo metas pasirinkti Izraeliui“.

Nuo vasario 24 d., kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Izraelio ministras pirmininkas Naftalis Bennettas stengiasi diplomatiškai laviruoti tarp šių dviejų valstybių.

Akcentuodamas tvirtus Izraelio saitus tiek su Maskva, tiek ir su Kyjivu, N. Bennettas bando išsaugoti bendradarbiavimą saugumo srityje su Rusija, kuri savo karių yra dislokavusi Sirijoje, šiaurinėje Izraelio kaimynėje.

Izraelio premjeras telefonu nuolatos palaiko ryšį su V. Zelenskiu ir Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Kovo 5 d. jis netgi atvyko į trijų valandų trukmės susitikimą su V. Putinu Kremliuje.

Nors Ukrainos politikai padėkojo N. Bennettui už pastangas tarpininkauti, V. Zelenskis sekmadienį savo kalboje Izraelio parlamentui užsiminė, kad tokie žingsniai buvo klaidingi.

„Galime tarpininkauti tarp valstybių, bet ne tarp gėrio ir blogio“, – sakė Ukrainos vadovas.


V. Zelenskis karo padėtį Ukrainoje pratęsė dar 30 dienų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nuo kovo 26 d. dar 30 dienų pratęsė karo padėties galiojimą šalyje.

Tai pranešė Ukrainos Aukščiausioji Rada, kurią cituoja Ukrinform.net.

Sekmadienį V. Zelenskis pasirašė kelis karo meto įstatymus, tarp kurių – ir įstatymą Nr. 2119, kuriuo patvirtinamas prezidento dekretas „Dėl karo padėties pratęsimo Ukrainoje“.

„Šiuo įstatymu karo padėtis Ukrainoje pratęsiama 30 dienų laikotarpiui nuo 2022 m. kovo 26 d. 05.30 val.“, – teigiama pranešime.


Ukrainos žvalgyba teigia, kad Rusijos elitas jau esą numatė V. Putino įpėdinį

Rusijos verslo ir politikos elito gretose formuojasi grupelė įtakingųjų, kurie oponuoja prezidentui Vladimirui Putinui ir galimai planuoja jį likviduoti, skelbia Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdyba, kurią cituoja „Ukrainska Pravda“.

Šių įtakingųjų tikslas esą kuo greičiau nušalinti V. Putiną ir atkurti dėl karo Ukrainoje nutrauktus ekonominius ryšius su Vakarų valstybėmis.

„Dalis Rusijos politinio elito V. Putino įpėdiniu mato Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktorių Aleksandrą Bortnikovą. Būtent šis pareigūnas pastaruoju metu pateko į Rusijos diktatoriaus nemalonę. Oficialioji FSB vadovo nuopuolio priežastis – lemtingos klaidos kare prieš Ukrainą, nes A. Bortnikovas ir jo vadovaujamas departamentas buvo atsakingi už Ukrainos gyventojų nuomonės bei Ukrainos kariuomenės pajėgumų analizę. Yra žinoma, kad pats A. Bortnikovas ir keli kiti įtakingi Rusijos elito atstovai svarsto įvairias galimybes, kaip pašalinti V. Putiną iš valdžios. Neatmetama apsinuodijimo, staigios ligos ar kitokio „nelaimingo atsitikimo“ galimybė,“ – teigiama žvalgybos pranešime.

Ukrainos žvalgyba pastebi, kad šie procesai yra galimai susiję su neseniai nutekėjusiais duomenimis apie čečėnų dalinių vietą Kyjivo šiaurėje.


Rusija toliau bandys nužudyti Ukrainos lyderius

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos duomenimis, Rusija į Ukrainą siunčia dar vieną kovotojų grupę su užduotimi sunaikinti aukščiausią Ukrainos karinę ir politinę vadovybę, skelbia internetinis Ukrainos dienraštis „Ukrayinska Pravda“.

Pranešama, kad Ukrainoje jau pasirodė kovotojų grupės, susijusios su verslininku Jevgenijumi Prigožinu, kuris yra Vladimirui Putinui artimas propagandistas ir Rusijos privačios karinės samdinių grupės „Liga“ („Wagner“) savininkas.

Vyriausiosios žvalgybos valdybos teigimu, pagrindiniai samdinių taikiniai yra prezidentas Volodymyras Zelenskis, Prezidentūros vadovas Andriy’us Jermakas ir ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis.

„Nepasiekę savo tikslų vykdydami plataus masto agresiją prieš Ukrainą, Rusijos okupantai toliau bando destabilizuoti šalies valdžią, demoralizuoti visuomenę, sutrikdyti pasipriešinimo judėjimą ir sulėtinti Ukrainos tarptautinį bendradarbiavimą. Aukščiausių valstybės veikėjų nužudymas yra okupantų strategijos dalis. Ukrainos kariuomenė, specialiosios tarnybos ir teisėsaugos institucijos puikiai žino apie šiuos Kremliaus planus,“ – pareiškime sako Vyriausioji žvalgybos valdyba.


Ukrainiečiai sunaikino dar vieną Rusijos karinę koloną

Apie tai feisbuke sekmadienį paskelbė Ukrainos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgų vadovybė.

„Štai dar viena mūsų ataskaita Ukrainos žmonėms. Davėme jums ištikimybės priesaiką ir savo pažadą tęsime: priešo užnugaryje Ukrainos kariai likvidavo dar vieną rusų koloną“, – sakoma žinutėje.

Specialiųjų operacijų pajėgų vadovybė pažymi, kad operacija įvykdyta bendradarbiaujant su Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiąja žvalgybos valdyba ir Sakartvelo karių legionu.

„Sprogimo vietoje priešo gyvoji jėga tapo neatpažįstama“, – pridūrė ukrainiečių kariai, komentuodami vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas kolonos sunaikinimas.


Rusija skelbia dar kartą panaudojusi hipergarsines raketas Ukrainoje

Sekmadienį Rusija pareiškė, kad vėl panaudojo savo naujausias hipergarsines raketas Ukrainoje.

Ginklai esą sunaikino degalų saugyklą šalies pietuose.

„Aviacinių raketų sistema „Kinzhal“ hipergarsinėmis balistinėmis raketomis sunaikino didelę Ukrainos ginkluotųjų pajėgų degalų ir tepalų saugyklą Mykolajivo srityje, nedideliu atstumu nuo Kostiantynivkos gyvenvietės“, – skelbia Rusijos gynybos ministerija.


V. Zelenskis vaizdo žinute kreipėsi į Rusijos visuomenę

Teigdamas, kad nuo Rusijos invazijos pradžios jau žuvo apie 14 tūkst. jos karių, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ankstyvą sekmadienio rytą vaizdo žinute kreipėsi į Rusijos visuomenę.

„Ypač didelių kovų židiniuose mūsų priešakinės gynybos linijos būna praktiškai nuklotos rusų karių lavonais. Ir šių lavonų, šių kūnų niekas nepasiima“, – sakė Ukrainos lyderis.

Prezidentas pabrėžė suvokiantis, kad Rusija turi beveik neišsemiamas ir gyvosios jėgos, ir karinės technikos atsargas.

„Tačiau norėčiau paklausti Rusijos piliečių: kas jums nutiko per tuos metus, kad nepastebėjote savo nuostolių? Juk tai 14 tūkst. motinų, 14 tūkst. tėvų, žmonų, vaikų, giminaičių, draugų. Kaip gi jūs nepastebėjote?“ – vaizdo žinutėje klausė V. Zelenskis.

Maskva savo ruožtu kol kas yra patvirtinusi tik maždaug 500 savo karių žūčių.


Mariupolyje smarkiai nukentėjo viena didžiausių Europoje plieno gamyklų

Rusijos apsuptame Mariupolyje smarkiai nukentėjo „Azovstal“, viena didžiausių Europoje geležies ir plieno gamyklų.

„Viena didžiausių metalurgijos gamyklų Europoje sugriauta. Ukraina patiria milžiniškus ekonominius nuostolius. Niokojama gamta“, – tviteryje paskelbė Ukrainos parlamento narė Lesia Vasilenko.

Parlamentarė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti pramoninėje teritorijoje po sprogimų kylantys tiršti pilkų ir juodų dūmų stulpai.

Kitas Ukrainos įstatymų leidėjas Serhiy’us Taruta feisbuke paskelbė, kad Rusijos pajėgos „praktiškai sunaikino gamyklą“.

„Grįšime į miestą ir atstatysime įmonę“, – „Azovstal“ generalinis direktorius Enveras Ckitišvilis rašė pranešimų programėlėje „Telegram“, tačiau nepatikslino žalos masto.

Anot vadovo, kai vasario 24 d. Rusija įsiveržė į Ukrainą, gamykla iš anksto ėmėsi priemonių, skirtų sumažinti žalą aplinkai tuo atveju, jeigu būtų smogta įmonei.

„Azovstal“ priklauso įmonių grupei „Metinvest“, kurią kontroliuoja Rinatas Achmetovas, turtingiausias žmogus Ukrainoje. R. Achmetovas iki karo buvo laikomas prorusišku veikėju, tačiau po invazijos apkaltino Rusijos kariuomenę prieš ukrainiečius vykdant nusikaltimus žmoniškumui.


Charkive nuo karo pradžios žuvo mažiausiai 260 civilių

Pasak Charkivo valdžios institucijų, praėjus jau beveik mėnesiui nuo Rusijos invazijos į Ukrainą, kovose aplink Charkivą žuvo mažiausiai 260 civilių gyventojų.

Tarp žuvusiųjų yra ir 14 vaikų, nurodoma šeštadienio vakarą atnaujintame pranešime.

Iki karo šiame Ukrainos šiaurės rytuose įsikūrusiame mieste, kurį šiuo metu apsiautusios Rusijos pajėgos, gyveno apie 1,5 mln. žmonių.

Charkivas ir toliau apšaudomas, o šeštadienio vakarą, pasak Ukrainos naujienų agentūros UNIAN, pataikyta į kelis gyvenamuosius pastatus, kuriuose įsiplieskė gaisrai.

Vokietijos naujienų agentūra DPA pabrėžia, kad šios informacijos nebuvo galima nepriklausomai patikrinti.


Ukrainos saugumo taryba uždraudė prorusiškų partijų veiklą

Ukrainos saugumo ir gynybos taryba uždraudė prorusiškų politinių partijų veiklą tol, kol šalyje galios karo padėtis.

Prezidetas Volodymyras Zelenskis apie šį sprendimą vaizdo žinutėje paskelbė šeštadienio vakarą.

„Šių politikų veikla, kuria jie siekia susiskaldymo ar slaptų susitarimų, sulauks ne sėkmės, o griežto atsako“, – sakė V. Zelenskis, kurį cituoja Ukrainos dienraštis „Ukrainska pravda“.

Tarp partijų, kurioms įvedamas veiklos draudimas, yra ir parlamente vietų turinčios dvi opozicinės partijos: „Opozicinė platforma – Už gyvybę“ bei „Opozicinis blokas“.

Vienuolika uždraustų partijų laikomos euroskeptiškomis, antiliberaliomis arba prorusiškomis.


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Nuoroda į šį straipsnį:

Įvairios naujienos ir patarimai. Kuo trumpiau ir aiškiau - Jūsų patogumui.

Prenumeruokite Savaskampas.lt Telegram kanalą.

Prenumeruoti
Naujausi straipsniai
Įkelta prieš 11 mėn.
Žaislai vaikams – ugdymo priemonė
Naujausi skelbimai
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup