Papildoma informacija
 • Peržiūros: 2147
 • Data: 2021-02-23 21:58:10

Miego sutrikimai tai ne tik nemiga. Nepakankamas ir neramus miegas, kuris nesuteikia poilsio jausmo, taip pat nėra norma. Kiekvienam žmogui reikia skirtingo laiko, kuris padės atsigauti ir pailsėti. Šis laikas skiriasi netgi priklausomai nuo sezono ir dienos šviesos ilgio. Bet kokiu atveju žmogus turi miegoti tiek, kad pabustų energingas ir pailsėjęs.

Norėdami išspręsti problemą, turite suprasti jos priežastis. Turite suprasti save ir suprasti, kas trukdo greitai užmigti. Miego būsena yra paslaptinga, nežinoma ir spragtelėjus pirštais, vargu ar galėsite greitai užmigti.

 

Miego sutrikimų priežastys

Miego sutrikimai, užkertantys kelią greitam miegui, skirstomi į laikinus, periodinius, psichologinius ir fiziologinius.

 

Laikini miego sutrikimai, dažniausiai susiję su tam tikrais gyvenimo būdo pokyčiais. Stresinės situacijos namuose ar darbe, laiko juostų pasikeitimas dėl judėjimo gali laikinai neleisti greitai užmigti.

 

Pasikartojantys miego sutrikimai

Tokiais atvejais nesugebėjimas greitai užmigti yra susijęs su ilgalaikiu stresu. Nuolatinė įtampa, depresija, priklausomybė nuo alkoholio trikdo miego ritmą ir sukelia nemigą.Psichologinės miego sutrikimų priežastys

Neigiami žmogaus jausmai trukdo ramiai ir greitai užmigti: nerimas, baimė, susierzinimas. Visi šie jausmai yra ryški stresinės būsenos apraiška.


Fiziologinės miegosutrikimo priežastys

Fiziologinės priežastys yra knarkimas, rėmuo, nevalingas periodinis galūnių mešlungis, tai yra kažkas, ko žmogus negali kontroliuoti. Dažnai fiziologiniai miego sutrikimai netrukdo pačiam žmogui, tačiau sukelia nervingumą ir dirginimą tiems žmonėms, kurie yra šalia ir bando miegoti.

 

Kas padės greitai užmigti

Su nemiga kovoti galima kovoti, tam yra sukurta pakankamai daug pagalbinių priemonių, įskaitant vaistus. Tačiau neskubėkite pasiimti migdomųjų, galite pagerinti nakties miego kokybę nesinaudodami vaistais.

 • Turite radikaliai pakeisti miego idėją, turite išmokti jam pasiruošti, sukurti savo paslaptingą ritualą.
 • Mūsų kūnas yra toks unikalus, kad jį galima išmokyti daryti bet ką.


Kruopščiai apžiūrėkite savo miegojimo vietą. Lova turi būti patogi. Išmeskite senus ir susidėvėjusius čiužinius, senas plunksnų pagalves, sintetines antklodes ir žemos kokybės patalynę. Norint greitai užmigti, viskas, kas paguldyta ant lovos, turi būti pralaidi orui.

Aukštos pagalvės tinka tik tiems žmonėms, kurie sergantiems astma, širdies ligomis ir dusuliu. Geriausias miego ir greito užmigimo variantas yra plokščia pagalvė. Plokščios pagalvės – puikus pasirinkimas!

Prieš eidami miegoti, būtinai išvėdinkite kambarį, smegenims reikia gryno oro dozės. Optimali temperatūra miegamajame yra +18 ° C.

Greitai užmigti padės ir tamsa miegamajame. Tai moksliškai įrodytas faktas. Faktas yra tas, kad hormonas melatoninas yra natūralus miego reguliatorius. Jo gamyba kūne priklauso nuo šviesos buvimo ar nebuvimo.

Išmeskite visus laikrodžius iš miegamojo. Bandymas kuo greičiau užmigti nuolat stebint laiką - blogas sprendimas. Tai neprives prie nieko gero ir tikrai nepadės greitai užmigti giliu miegu.

Prieš miegą išsimaudykite šiltoje vonioje, kad galėtumėte atsipalaiduoti. Niekada nesimaudykite karštoje vonioje.

Prieš miegą nevalgykite tankių ir baltyminių maisto produktų. Venkite saldumynų, negerkite stimuliuojančių gėrimų.

Alkoholis taip pat nepadės greitai ir giliai užmigti. Alkoholis padeda atsipalaiduoti, tačiau jis turi trumpalaikį poveikį. Miegas gali būti trumpas, įtemptas, o nauja diena prasidės nuo galvos skausmo ir sunkumo jausmo.

Eikite miegoti, kai jaučiatės mieguistas. Nesistenkite užbaigti visko, ko nespėjote. Turime išmokti nustatyti prioritetus. Naujas nereikalingos ir nesvarbios informacijos srautas prieš miegą tikrai nepadės užmigti.

Patartina nustoti naudotis elektroniniais prietaisais bent valandą prieš miegą. Išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, kompiuteriai skleidžia mėlyną spalvą, o tai trukdo  greitai užmigti. Kai kurie šiuolaikiniai įrenginiai turi specialų naktinį režimą. Įsijungus šiam režimui ekranas skleidžia šiltesnę geltoną spalvą, todėl būtų protinga vakare savo elektroninį prietaisą perjungti į naktinį režimą.

Nesitvarkykite daiktų, nesiginčykite prieš miegą. Stenkitės neatlikti rimtų reikalų, nevalykite namų - apskritai, pamiršite žodį darbas prieš miegą - rytoj jūsų lauks nauja diena.

Lytiniai santykiai yra vienintelė fizinio aktyvumo rūšis, kuri ne tik nesuteikia skausmo,​​bet ir padeda greitai užmigti. Švelniai mylėdamiesi galėsite atsipalaiduoti ir užmigti.

Prieš miegą išgerkite stiklinę šilto pieno, suvalgykite bananą ar šaukštą medaus. Šie produktai yra natūralūs migdomieji vaistai, kurie padeda nusiraminti ir išsimiegoti.

Susitelkite į kiekvieno kūno sąnario atpalaidavimą. Pradėkite atsipalaiduoti nuo pirštų, tada riešų, tada atpalaiduokite rankas iki peties ir taip toliau.

Norint greitai užmigti, reikia atsijungti nuo minčių. Negalvokite apie nieką, nekurkite planų ir neveskite vidinio dialogo su savimi. Kvėpuokite tolygiai ir giliai, pasakykite sau, kad šiandien padarėte viską, ką galėjote, o visa kita galima padaryti rytoj.

Fantazija padės atjungti smegenis nuo erzinančių minčių. Įsivaizduokite save tokioje vietoje, kur jautėtės gerai. Prisiminkite šią vietą, fantazuokite, įsivaizduokite save ten dabar. Tai gali būti bet kas: žygiai miške, žvejyba, atostogos kalnuose, močiutės namai kaime ir panašiai.


 Kaip užmigti per dvi minutes


Pasirodo, kad yra ir toks būdas. Šis metodas nebuvo sukurtas nei mūsų šalyje, nei net Europoje. Metodo įkūrėjas yra JAV karinis jūrų laivynas. Šios technikos esmė yra nuolatiniai fiziniai ir psichiniai pratimai, skirti kūno atpalaidavimui. Šis procesas nėra greitas, tačiau nuolatinis mokymas duos rezultatų jau po dvejų mėnesių. Galite greitai užmigti bet kur ir bet kokiomis sąlygomis. Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad metodas yra tikrai unikalus. Šios technikos dėka Antrojo pasaulinio karo metu JAV karo lakūnai išmokė savo kūną ir smegenis greitai užmigti. Tikriausiai tą pačią techniką taikė ir pats Štirlicas.

 

 1. Fizinio kūno atsipalaidavimas
 2. Atsigulkite į lovą ir užmerkite akis.
 3. Kvėpuokite reguliariai, ramiai ir giliai.
 4. Atpalaiduokite veido raumenis: kaktą, akis, lūpas.
 5. Atpalaiduokite kaklo ir pečių raumenis.
 6. Giliai įkvėpkite, atsipalaiduokite, sulaikykite kvėpavimą. Tada ramiai iškvėpkite.
 7. Toliau kvėpuodami tokiu būdu, atsipalaiduokite vienos rankos dilbį, tada ranką ir pirštus. Darykite tą patį kita ranka.
 8. Atpalaidavę rankas, atpalaiduokite vienos kojos šlaunį, tada blauzdos ir pėdos raumenis.
 9. Tęsdami išmatuotą ir tolygų kvėpavimą, pakartokite tuos pačius veiksmus su kita koja.
 10. Kai pajusite visišką kūno atsipalaidavimą, giliai įkvėpkite, tada iškvėpkite, atleisdami visą įtampą.
 11. Pakartokite tris kartus.
 12. Jei jums sunku atpalaiduoti raumenis, padės paprastas pratimas: pirmiausia įtempkite raumenis, tada švelniai atsipalaiduokite.

 

Psichologinis atsipalaidavimas

Greitas užmigimas atpalaiduojant tik kūno raumenis yra neįmanoma užduotis. Turite išmokti atpalaiduoti ne tik raumenis, bet ir smegenis. Psichologinio atsipalaidavimo esmė yra psichinių vaizdų, kurie suteikia žmogui vidinės ramybės ir harmonijos jausmą, pateikimas.

Metodo kūrėjas Budas Winteras pasiūlė tokius mentalinius vaizdus: Įsivaizduokite, kad plaukiate valtimi ramiame ežere. Įsivaizduokite save gulintį taikiai siūbuojančios valties dugne. Įsivaizduokite save, spoksantį į begalinį mėlyną dangų virš galvos. Jei norite atsipalaiduoti, galite įsivaizduoti bet kokius raminančius vaizdus.

Tik teigiamos emocijos ir teigiami prisiminimai padės visiškai atsipalaiduoti ir greitai užmigti.

Kūno lavinimo aiškumas ir veiksmingumas jums nebus aiškus iš pirmo karto. Su laiku kūnas išmoks atsipalaiduoti, tačiau bet koks mokymasis užtrunka. Nenusiminkite, jei negalite išmokti greitai užmigti.

Teigiamas rezultatas tikrai bus, jums reikia tik laiko ir kantrybės.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Nuoroda į šį straipsnį:

Įvairios naujienos ir patarimai. Kuo trumpiau ir aiškiau - Jūsų patogumui.

Prenumeruokite Savaskampas.lt Telegram kanalą.

Prenumeruoti
Naujausi straipsniai
Naujausi skelbimai
Įkelta prieš 19 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 19 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 19 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 19 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 19 val.
Rankinė per petį Monica Bini