Papildoma informacija
  • Peržiūros: 507
  • Data: 2022-04-14 20:30:59
  • Šaltinis: ELTA

Pateikiame visos dienos informacinius pranešimus apie įvykius Ukrainoje, ir užsienio pastangas siekiant suvaldyti agresorę Rusiją.


Po apsikeitimo belaisviais su Rusija namo grįžta 30 Ukrainos piliečių

Ukraina ketvirtadienį pranešė, kad prezidento Volodymyro Zelenskio įsakymu į šalį grąžinama 30 karo belaisvių, kuriais buvo apsikeista su Rusija.

„Buvo sugrąžinti penki karininkai ir 17 karių. Taip pat buvo paleisti aštuoni civiliai, tarp jų viena moteris. Iš viso šiandien namo grįžta 30 mūsų piliečių“, – sakoma vicepremjerės Irynos Vereščuk pareiškime socialinėje žiniasklaidoje.


Mariupolio meras teigia, kad miestas toliau kausis

Apsiausto Ukrainos Mariupolio uostamiesčio meras Vadymas Boičenka ketvirtadienio rytą sakė Vokietijos transliuotojui ARD, kad „Mariupolis buvo, yra ir bus Ukrainos miestas“.

V. Boičenka melagienomis pavadino Rusijos pranešimus, neva jos kariai užėmė Mariupolio jūrų prekybos uostą ir kad čia pasidavė daugiau kaip 1 000 Ukrainos karių. Miestą toliau gina „Azovo“ pulkas ir jūrų pėstininkai, tvirtino V. Boičenka.

Mariupolis apsiaustas beveik nuo pat Rusijos invazijos pradžios. Iki šiol jau sunaikinta didžioji jo dalis, o vietos gyventojai susiduria su katastrofiškomis humanitarinėmis sąlygomis.

Tuo pat metu Rusijos kariuomenė toliau smūgiuoja kitiems Ukrainos miestams. Naktį į ketvirtadienį rusų kariai tęsė Charkivo, Donecko ir Zaporižės bombardavimą, ketvirtadienio rytą pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Manoma, kad Ukrainos rytuose netrukus gali prasidėti didelio masto Rusijos puolimas.


Pagalba žmonėms

Rusijos kreiseris „Moskva“ – nuskandintas

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos kreiseris „Moskva“ – nuskandintas.

„Kur yra „Moskva“? Ji nuskandinta“, – tviteryje parašė O. Arestovyčius. Nors Ukrainos vadovybė to oficialiai dar nepatvirtino, O. Arestovyčiaus įrašu tviteryje pasidalino šalies nacionalinė televizija.

Rusija savo ruožtu prieš tai skelbė, kad jai priklausantis laivas buvo tik apgadintas.

Remiantis Kyjivo pranešimais, Ukrainos ginkluotosios pajėgos trečiadienio vakarą smogė kreiseriui „Moskva“ dviem „Neptun“ raketomis. Nors Rusijos gynybos ministerija vėliau patvirtino, kad laivas buvo apgadintas, o jo įgula evakuota, ji pareiškė, esą ten būta tik gaisro.

Skelbiami įvairūs pranešimai apie tai, kur tiksliai smogta laivui – vienur teigiama, kad incidentas įvyko prie Gyvačių salos krantų, o kitur tvirtinama, kad laivas plaukiojo Sevastopolio įlankoje, kai į jį pataikė raketos.

Daugiau kaip 180 metrų ilgio kreiserį „Moskva“ pradėta eksploatuoti 1983-aisiais. Šiemet Rusijos prieš Ukrainą pradėto karo metu iš jo į Ukrainos teritoriją buvo leidžiamos raketos.

Remiantis Ukrainos pranešimais, šis laivas vasarį dalyvavo atakuojant Gyvačių salą. Būtent iš jo rusai ragino saloje buvusius karius pasiduoti, o į tai Ukrainos jūrų pėstininkas Romanas Hrybovas atsakė: „Rusijos karo laive, eik n…“ Ši frazė vėliau tapo Ukrainos pasipriešinimo Rusijos invazijai simboliu.


Teismas areštavo 154 V. Medvedčuko šeimos turto objektus

„Balandžio 13 d. Lvivo Lyčakivo rajono teismas Valstybinio tyrimų biuro teikimu areštavo dar 154 Ukrainos liaudies deputato V. Medvedčuko ir jo žmonos O. Marčenko kilnojamojo ir nekilnojamojo turto objektus“, – sakoma pranešime.

Be kita ko, areštuoti 26 automobiliai, 30 žemės sklypų, 23 namai, 32 butai, jachta.

Vasario 27 d. buvo pranešta, kad V. Medvedčukas, įtariamas valstybės išdavimu ir teroristinės organizacijos rėmimu, pabėgo iš namų arešto.

Balandžio 12 d. per specialią Ukrainos saugumo tarnybos operaciją jis buvo sulaikytas.


Fidžyje areštuota Rusijos oligarchui priklausanti jachta

Ketvirtadienį Fidžio policija areštavo Rusijos oligarchui priklausančią superjachtą, pranešė vietos žiniasklaida.

Milijardieriaus Suleimano Kerimovo 106 metrų ilgio superjachta „Amadea“ Fidžyje prisišvartavo ketvirtadienį. Kaip pranešė laikraštis „The Fiji Sun“, policija apklausė jos įgulos narius. Policijos komisaras Sitivenis Qiliho sakė „The Fiji Sun“, kad superjachta prisišvartavo saloje neturėdama atitinkamo muitinės leidimo.

Pasak S. Qiliho, Fidžis bendradarbiauja su savo užsienio partneriais, kad įgyvendintų Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą šiuo metu taikomas sankcijas. Vienu artimiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininku laikomas S. Kerimovas yra įtrauktas į JAV, Jungtinės Karalystės (JK) ir Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašus.

Pagal Fidžio uostų taisykles, bet kuriai į šalį atvykstančiai jachtai turi būti išduotas Sveikatos apsaugos, Prekybos ir Transporto ministerijų bei Migracijos departamento leidimas.


Berlynas nebuvo pateikęs oficialios užklausos dėl galimo F. W. Steinmeierio vizito

Paaiškėjus, kad Ukraina galimai atmetė Vokietijos prezidento Franko-Walterio Steinmeierio vizitą šalyje, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Berlynas niekuomet nebuvo pateikęs oficialios užklausos dėl galimos kelionės.

„Nei aš, kaip prezidentas, nei mano biuras nėra gavęs oficialios Federalinio prezidento ir Federalinės prezidentūros užklausos dėl vizito į Ukrainą“, – trečiadienį per spaudos konferenciją teigė V. Zelenskis.

Trečiadienį Kyjive lankėsi Lenkijos, Latvijos, Lietuvos ir Estijos prezidentai. Pasak Varšuvos, vizitą bendra iniciatyva organizavo Lenkija. F. W. Steinmeieris norėjo prisijungti prie šių keturių šalių vadovų, tačiau pats vėliau atskleidė, kad „tai Kyjive buvo nepageidaujama“.

F. W. Steinmeieris jau kurį laiką žinomas dėl savo Rusijai palankios pozicijos.


Aksesuarai vyrams ir moterims


Du trečdaliai dėl karo išvažiavusių Kyjivo gyventojų jau grįžo į namus

Du trečdaliai Kyjivo gyventojų, išvažiavusių prasidėjus Rusijos agresijai, jau grįžo į miestą. Tai pareiškė Ukrainos sostinės vadovas Vitalijus Kličko, praneša UNIAN.

„Du trečdaliai kyjiviečių jau grįžo. Grįžta kasdien, nepaisydami rekomendacijų. Bet mes negalime uždrausti, mes galime tik rekomenduoti“, – sakė Ukrainos sostinės meras. Jis pridūrė, jog kol kas neverta grįžti į Kyjivą, kadangi visas visuomeninis transportas nedirba, o kontrolės postuose atliekamos patikros.

Pasak V. Kličko, miesto valdžia vadovaujasi tik kariškių rekomendacijomis, o šie įspėja, kad miestui gresia raketų smūgių pavojus.

„Dar viena grėsmė – minos. Deja, Kyjivo apylinkėse per jų sprogimus žuvo keli žmonės“, – sakė Ukrainos sostinės vadovas.

Rusijos gynybos ministerija grasina apšaudysianti vyriausybinius pastatus Kyjive. Tai esą bus atsakymas į Ukrainos diversijas ir smūgius objektams Rusijos teritorijoje.

Komentuodami šiuos grasinimus, Ukrainos prezidento biuro atstovai pareiškė, kad yra pasirengę bet kokiems Rusijos veiksmų scenarijams.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Nuoroda į šį straipsnį:

Įvairios naujienos ir patarimai. Kuo trumpiau ir aiškiau - Jūsų patogumui.

Prenumeruokite Savaskampas.lt Telegram kanalą.

Prenumeruoti
Naujausi straipsniai
Naujausi skelbimai
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė Lucky Bees
Įkelta prieš 13 d.
Megztinis Mr&Mrs Italy
Įkelta prieš 13 d.
Megztinis Mr&Mrs Italy
Įkelta prieš 13 d.
Megztinis Mr&Mrs Italy
Įkelta prieš 13 d.
Striukė Mr&Mrs Italy