Papildoma informacija
  • Peržiūros: 461
  • Data: 2022-03-13 12:14:23
  • Šaltinis: ELTA

Pateikiame visos dienos informacinius pranešimus apie įvykius Ukrainoje, ir užsienio pastangas siekiant suvaldyti agresorę Rusiją.


Rusijai turėtų būti gėda, kad pagrobė Melitopolio merą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigia, kad Rusijai turėtų būti gėda, jog pagrobė Melitopolio merą Ivaną Fiodorovą, praneša BBC.

Rusijos kariai I. Fiodorovą pagrobė penktadienį. Įvykį užfiksavo gatvėje buvusios vaizdo kameros.

„Melitopolio mero sulaikymas yra nusikaltimas demokratijai, – spaudos konferencijoje Kyjive teigė V. Zelenskis. – Jie jau nužudė vieno miesto merą ir dabar sulaikė dar vieną. Tai reiškia, kad visi merai, nesvarbu, į kuriuos miestus įžengia Rusijos kariai, jei jie nesutinka bendradarbiauti, jie yra nužudomi. Tai paprastas terorizmas.“

Jis paragino Vokietijos ir Prancūzijos lyderius susisiekti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kad I. Fiodorovas būtų išlaisvintas.


V. Zelenskis: jau žuvo apie 1 300 Ukrainos karių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį spaudos konferencijoje Kyjive pranešė, kad per pirmąsias 17 Rusijos invazijos dienų jau žuvo apie 1 300 Ukrainos karių.

Vakarų šaltinių skaičiavimu, per tą patį laikotarpį žuvo apie 6 000 Rusijos karių.


R. Abramovičius diskvalifikuotas iš „Chelsea“ vadovo pareigų

Futbolo lygos „Premier League“ valdyba diskvalifikavo Rusijos milijardierių Romaną Abramovičių iš futbolo klubo „Chelsea“ vadovo pareigų.

„Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybei paskelbus naujas sankcijas, „Premier League“ valdyba diskvalifikavo Romaną Abramovičių iš „Chelsea“ direktoriaus pareigų“, – teigiama šeštadienį išplatintame „Premier League“ pranešime. Jame priduriama, kad atitinkamas sprendimas neturės įtakos klubo galimybėms treniruotis ir dalyvauti rungtynėse.

JK dėl Rusijos invazijos į Ukrainą anksčiau šią savaitę paskelbė sankcijas dar septyniems oligarchams, įskaitant Rusijos prezidento Vladimiro Putino artimiausiųjų rato dalimi laikomą „Chelsea“ savininką R. Abramovičių. Dėl to „Chelsea“ nebegali pasirašyti sutarčių su naujais futbolininkais, atnaujinti esamas sutartis ar pardavinėti bilietus į rungtynes. Taip pat ribojamas lėšų, kurias klubas gali skirti išvykstamiesiems mačams, kiekis.

R. Abramovičius prieš visa tai jau buvo paskelbęs apie ketinimus parduoti „Chelsea“.


V. Zelenskis: Rusijos kariuomenės nuostoliai – didžiausi per kelis dešimtmečius

Socialiniuose tinkluose paskelbtas naujausias Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kreipimasis į tautą.

BBC cituoja V. Zelenskį, kuris teigė, kad Rusijos kariuomenės nuostoliai yra didžiausi per kelis dešimtmečius – neutralizuota 31 Rusijos bataliono taktinė grupė.

Ukrainos prezidentas taip pat pareikalavo nedelsiant paleisti Melitopolio merą, kurį pagrobė rusų kariai. V. Zelenskis nurodė apie tai pasikalbėjęs su Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais.

Prezidentas pridūrė, kad Ukraina bendradarbiauja su Europos Komisija (EK), siekiant paspartinti jo šalies stojimo į Europos Sąjungą (ES) procesą.


Rusija pareiškė, kad jos taikiniu gali tapti Vakarų ginkluotės siuntos Ukrainai

Rusija šeštadienį pareiškė, kad jos kariuomenės taikiniu gali tapti Vakarų ginkluotės siuntos Ukrainai.

„Perspėjome Jungtines Valstijas, kad organizuotas ginklų pumpavimas iš daugybės šalių nėra tik pavojingas žingsnis, tai žingsnis, kuris paverčia šias vilkstines taikiniais“, – valstybinei televizijai pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

Pasak jo, Maskva jau yra pateikusi perspėjimą „apie neapgalvoto ginkluotės, pavyzdžiui, nešiojamųjų oro gynybos sistemų ir prieštankinių raketų sistemų, tiekimą Ukrainai“. S. Riabkovas nurodė, kad Vašingtonas esą rimtai neatsižvelgė į Maskvos perspėjimus, ir pridūrė, jog jo šalis ir JAV šiuo metu neveda jokių derybų dėl Ukrainos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną įsakė pradėti Ukrainos puolimą, kurio tikslas neva denacifikuoti šalį. Nuo tada Maskvai paskelbta daugybė tarptautinių sankcijų.


Iš Ukrainos į Lenkiją jau pabėgo beveik 1,6 mln. žmonių

Nuo Rusijos pradėto karo pradžios iš Ukrainos į Lenkiją jau pabėgo beveik 1,6 mln. (1,596 mln.) žmonių, lenkų pasieniečius cituoja BBC.

Tačiau ne visi šie žmonės pasiliko Lenkijoje. Varšuvos universiteto mokslo prorektoriaus Macieko Duszcyko skaičiavimu, Lenkijoje pasiliko apie 1 mln. pabėgėlių, o likusieji išvyko į kitas šalis.

Penktadienį atvykusių žmonių skaičiai, palyginti su ketvirtadieniu, sumažėjo 12,5 proc., tviteryje parašė Lenkijos sienos apsaugos tarnyba. Pasak jos, iki šeštadienio 6 val. ryto sieną kirto 17 700 žmonių, palyginti su 25 400 per tą patį laikotarpį penktadienį.

Daugelis pabėgėlių išvyko į didesnius miestus, ieškodami, be kita ko, įsidarbinimo galimybių. Varšuvos ir Krokuvos valdžios institucijos teigia jau pasiekusios savo pabėgėlių priėmimo galimybių ribas ir joms reikalingi papildomi ištekliai.

Penktadienį Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis nurodė, kad miestą iš viso kirto apie 320 tūkst. karo pabėgėlių, iš jų 230 tūkst. pasiliko mieste. Šis skaičius prilygsta 10 proc. Varšuvos populiacijos. Pasak R. Trzaskowskio, iš pradžių 95 proc. atvykėlių apsistojo su savo artimaisiais ar draugais, tačiau nuo tada šis skaičius sumažėjo iki 70 proc.


Sumų regione į nelaisvę paimta daugiau kaip 100 Rusijos karių

Sumų regione į nelaisvę paimti 104 Rusijos kariai. Apie tai feisbuke pranešė regiono karinės administracijos vadovas Dmitrijus Živitskis, kuriuo remiasi portalas „Ukrinform“.

D. Živitskis kartu paskelbė kelis vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuoti sulaikytieji, tarp jų – šauktiniai.

Vasario 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie pradedamą Ukrainos puolimą. Rusijos kariai įsiveržė į Ukrainą iš šiaurės, rytų ir Krymo pusiasalio. Ukraina tuomet paskelbė karo padėtį ir pradėjo visuotinę mobilizaciją.


V. Zelenskis kreipėsi į Rusijos karių motinas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį kreipėsi į Rusijos karių motinas ir paragino jas neleisti, kad jų sūnūs būtų išsiųsti kariauti į Ukrainą.

„Noriu kreiptis į Rusijos, ypač šauktinių, motinas. Nesiųskite savo vaikų į karą užsienio šalyje“, – programėlėje „Telegram“ paskelbto V. Zelenskio vaizdo įrašo ištraukas cituoja portalas „France 24“.

„Tikrinkite, kur yra jūsų sūnus. Jei turite bent menkiausių įtarimų, kad jūsų sūnus gali būti siunčiamas kariauti prieš Ukrainą, veikite nedelsdamos“ ir neleiskite, kad jis būtų nužudytas ar paimtas nelaisvėn, kalbėjo V. Zelenskis.

„Ukraina niekada nenorėjo šio žiauraus karo. Ukraina jo nenori ir dabar. Tačiau ji ginsis tiek, kiek reikės“, – pridūrė prezidentas.

Trečiadienį Rusija pirmą kartą pripažino šauktinių buvimą Ukrainoje ir paskelbė, kad tam tikras jų skaičius buvo paimtas į nelaisvę. Maskva prieš tai tvirtino, kad šalyje kaunasi tik profesionalūs kariai.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Nuoroda į šį straipsnį:

Įvairios naujienos ir patarimai. Kuo trumpiau ir aiškiau - Jūsų patogumui.

Prenumeruokite Savaskampas.lt Telegram kanalą.

Prenumeruoti
Naujausi straipsniai
Įkelta prieš 11 mėn.
Žaislai vaikams – ugdymo priemonė
Naujausi skelbimai
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup
Įkelta prieš 1 d.
Rankinė per petį Startup