Papildoma informacija
  • Peržiūros: 1400
  • Data: 2022-04-28 20:34:15
  • Šaltinis: ELTA

Pateikiame visos dienos informacinius pranešimus apie įvykius Ukrainoje, ir užsienio pastangas siekiant suvaldyti agresorę Rusiją.J. Bidenas siūlo 33 mlrd. dolerių pagalbos paketą Ukrainai

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį ketina pasiūlyti didžiulį 33 mlrd. JAV dolerių paketą, skirtą ginkluoti ir paremti Ukrainą kare su Rusija, taip pat panaudoti prabangų turtą, atimtą iš rusų oligarchų, kompensacijoms nukentėjusiai provakarietiškai šaliai.

J. Bidenas iš Baltųjų rūmų ketina paskelbti kitą jau ir šiaip beprecedenčių pastangų etapą nubausti Rusiją už jos invaziją ir skubiai perduoti Vakarų ginkluotę Ukrainos kariams.

Didžiąją dalį siūlomo 33 mlrd. dolerių paketo sudarys „20 mlrd. dolerių vertės karinė ir kita saugumo pagalba. Tai reiškia, kad ginklai ir šaudmenys atiteks Ukrainos žmonėms“, – sakė aukštas JAV pareigūnas.

Dar 8,5 mlrd. dolerių vertės ekonominė pagalba „padės Ukrainos vyriausybei reaguoti į dabartinę krizę“, o apie 3 mlrd. dolerių siūloma skirti humanitarinei pagalbai finansuoti ir pasauliniam maisto produktų kainų šokui, kurį sukėlė Rusijos puolimas prieš svarbią kviečių eksportuotoją Ukrainą, švelninti.

Į siūlomą paketą taip pat įtrauktas finansavimas, skirtas ekonominiams trikdžiams JAV ir kitur spręsti, pradedant poveikiu maisto produktams ir baigiant galimybėmis gauti svarbiausių komponentų, naudojamų aukštųjų technologijų gamyboje.

Siūlymui turi pritarti Kongresas ir, nors tiek respublikonai, tiek J. Bideno Demokratų partija parodė, kad jie nori toliau remti Ukrainą, nesusijęs ginčas dėl J. Bideno prašymo skirti milijardus dolerių naujam COVID-19 pandemijos finansavimui gali apsunkinti patvirtinimo procesą.


Pagalba žmonėms


Pradėjo tyrimą 10 Rusijos karių atžvilgiu dėl veiksmų Bučoje

Ukrainos prokurorai ketvirtadienį pranešė, kad atlieka tyrimą dėl 10 Rusijos karių, įtariamų įvykdžius karo nusikaltimus Bučoje, kur atsitraukus Maskvos kariuomenei buvo rasti žmonių civiliais drabužiais kūnai.

„Dešimt Rusijos ginkluotųjų pajėgų 64-osios motorizuotosios pėstininkų brigados, priklausančios 35-ajai armijai, karių įtariami žiauriu elgesiu su civiliais ir kitais karo įstatymų bei papročių pažeidimais“, – sakoma Ukrainos generalinės prokuratūros pareiškime.


„Azovo“ pulkas prašo Kyjivo pagalbos

Ukrainos Mariupolio uostamiestyje esančią „Azovstal“ gamyklą ginančio ukrainiečių „Azovo“ pulko vado pavaduotojas paprašė Kyjivo pagalbos.

„Raginu karinę ir politinę vadovybę imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų galima pralaužti (Rusijos) blokadą ar evakuoti visus savo tėvyne tikinčius žmones“, – ketvirtadienį paskelbtame vaizdo įraše teigė pulko vado pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras.

Pasak jo, pulko nariai vis dažniau klausia, kodėl Kyjivas netesi savo pažadų. „Kas gali mums atsakyti – kodėl mes vieni stovime prieš artileriją, laivus ir lėktuvus?“ – klausė S. Palamaras.

Manoma, kad, be karių, gamyklos bunkeriuose taip pat yra apie 1 tūkst. civilių. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neseniai nurodė nutraukti šios gamyklos šturmą ir vietoj to pradėti jos blokadą. Maskva kaltina „Azovo“ pulką karo nusikaltimais, tačiau įrodymų nepateikia.

„Azovstal“ gamykla laikoma paskutiniu ukrainiečių pasipriešinimo bastionu Mariupolyje. Likusią miesto teritoriją, anot Maskvos, kontroliuoja Rusijos kariai.


Kyjivas turi teisę smogti kariniams taikiniams Rusijoje

Aukštas Ukrainos prezidento padėjėjas ketvirtadienį pareiškė, kad Kyjivas turi teisę smogti Rusijos kariniams taikiniams. Jis leido suprasti, kad kalba apie tiesiogines atakas prieš objektus Rusijos teritorijoje.

„Ukraina ginsis visais įmanomais būdais, įskaitant smūgius žudikės Rusijos sandėliams ir bazėms. Pasaulis pripažįsta šią teisę“, – tviteryje parašė prezidento padėjėjas ir karo derybininkas Mychailo Podoliakas.


Aksesuarai vyrams ir moterims


Rusijos pareigūnai: nuo gegužės 1 dienos Ukrainos Chersono mieste įvedamas rublis

Rusijos kariuomenės užimtame Ukrainos Chersono mieste nuo gegužės 1 dienos įvedamas rublis. Tai pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Ria Novosti“, kuria remiasi BBC.

Chersono srities karinės ir civilinės administracijos vicepirmininkas Kirilas Stremousovas sakė „Ria Novosti“, kad prie rusiškos valiutos bus pereita per keturis mėnesius ir šiuo pereinamuoju laikotarpiu apyvartoje bus tiek rublis, tiek Ukrainos grivina.

Pasak jo, šiam laikotarpiui pasibaigus, bus visiškai pereita prie rublio.


Ukrainai pirmąją karinę pagalbą – išminuotojų brigadą

Trečiadienį Moldovos prezidentė Maia Sandu pasiūlė Ukrainai pirmąją karinę pagalbą – išminuotojų brigadą, kuri padėtų išminuoti iš okupantų rusų išvaduotas gyvenvietes, praneša portalas “rbc.ua“, remdamasis “Jurnal TV“.

„Mes stengiamės padėti Ukrainai, atidarydami jai transporto arterijas, pasiūlėme jai pagalbą išminuotojais, taip pat humanitarinę pagalbą. Tai, ką mes galime“, – sakė žurnalistams valstybės vadovė.

Moldovos prezidentė pridūrė, kad šalies bankų sistema prisijungė prie Europos Sąjungos finansinių sankcijų prieš Rusiją.

Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Nuoroda į šį straipsnį:

Įvairios naujienos ir patarimai. Kuo trumpiau ir aiškiau - Jūsų patogumui.

Prenumeruokite Savaskampas.lt Telegram kanalą.

Prenumeruoti
Naujausi straipsniai
Naujausi skelbimai
Įkelta prieš 17 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 17 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 17 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 17 val.
Rankinė per petį Monica Bini
Įkelta prieš 17 val.
Rankinė per petį Monica Bini